לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום
הטבות לתושבי הדרום | עסקים למכירה | ציוד למכירה | מחפש שותף | מחפש להשקיע | מחפש משקיע | סטוקים | לוח דרושים | אינדקס עסקים

קורסים או לימודים במהלך העבודה – מדוע זה כדאי?

- 22-11-2009

קורסים או לימודים במהלך העבודה – מדוע זה כדאי?

 

עובדים רבים מכירים את הסיטואציה: זימון לשיחה אצל הבוס שבמהלכה מוצע להם קורס לבחירה מתוך רשימת קורסים כצ'ופר על היותם עובדים מצטיינים. לרוב, מקום העבודה הוא גם המממן המלא של עלות הקורס וכל שנותר לעובד הוא לבחור את הקורס המועדף עליו מרשימת הקורסים ולמצוא כיצד לשלב לימודים של הקורס כחלק בלתי נפרד משגרת חייו.

 

מסלולי לימודים או קורסים רבים הינם בעלי פוטנציאל עצום בהענקת יתרון בקורות החיים ללומדים אותם, אך גם לארגון המוציא את העובד ללימודים או לקורס. במיוחד נכון הדבר לגבי מסלולי לימודים או קורסים מתחום ההייטק, קורסים בניהול ולוגיסטיקה ולימודים של שפות. מעבר ליתרון האישי שבאפשרות ללקיחת קורס איכותי, מדובר ביתרון גם עבור מקום העבודה המבקש להשקיע בהכשרת עובדים מתוך הבנה ברורה כי גם לארגון זה בהחלט ישתלם – לטווח הארוך. הוצאת עובדים לקורסים תשפר את ביצועיהם ללא עוררין ובנוסף תעלה את המוטיבציה ואת תחושת הסולידריות עם הארגון מתוך תחושת הכרת תודה והבנה כי הארגון אכן מעריך ומוקיר את מאמציו ותרומתו של העובד לארגון ומוכיח זאת באמצעות צ'ופר הקורס.

 

לעתים עובדים אשר להם התחייבויות נוספות מעבר לעבודה כגון משפחה ודברים אחרים חוששים לצאת ללימודים או קורסים בהם לא יוכלו לעמוד בדרישות הלימודים או במערכת השעות שלעתים קרובות כוללת הקרבת היום החופשי היחידי שנשאר: יום שישי בנוסף ליום אחד באמצע השבוע בו לומדים לאחר שעות העבודה ומגיעים הביתה בשעות מאוחרות מאוד. הדחף הראשוני יהיה לדחות את הלימודים אפילו ללא מעבר על רשימת הקורסים המוצעת על הסף, אך למרות זאת מומלץ לשקול היטב את היתרונות והחסרונות לפני קבלת החלטה פזיזה ואולי אף אובדן הזדמנות שלא תחזור.

 

אנגלית עסקית, קורסים בבניית אתרים או שפות תכנות, מנתחי מערכות, ניהול ועיתוד מלאי, רכש ושרשרת אספקה – רשימה חלקית בלבד של קורסים ומסלולי לימודים בעלי מוניטין יוקרתי שהכנסתם לקורות החיים תהפוך את קורות החיים להרבה יותר אטרקטיביים ובנוסף נפתחות דלתות לעולמות שלמים של אפשרויות תעסוקה מגוונות גם מעבר למקום העבודה הנוכחי. גם אם אין כוונה לעזוב את מקום העבודה או שמקום העבודה לא נראה כסובל מקשיים שעשויים לאלצו לבניית תוכניות התייעלות ופיטוריי עובדים, יש להפיק את לקחי המשבר האחרון והמיתון הכלכלי הקשה שהגיע בעקבותיו שאחת מתוצאותיו הקשות הייתה גל פיטורים במשק בכל תחום, גם בחברות שלא סבלו מקשיים טרם המשבר. אחת הדרכים בהן יכול לנקוט עובד בכדי להבטיח את עתידו גם במצב זה – הוא יציאה לקורסים או לימודים.

 

לימודים וקורסים הינם המפתח לביטחון ויציבות תעסוקתית ולכן  - אם נקרית ההזדמנות יש לחבקה ולמצותה עד תום. אפשרויות הקידום העתידיים שלימודים וקורסים מסוג זה טומנים בחובם כמעט אינסופיים, ובתקופה קשה של אי ודאות כלכלית שטרם חלפה מהעולם ומישראל – זה לא יסולא בפז.