לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום
הטבות לתושבי הדרום | עסקים למכירה | ציוד למכירה | מחפש שותף | מחפש להשקיע | מחפש משקיע | סטוקים | לוח דרושים | אינדקס עסקים

כיצד בוחרים מתנה ליולדת וחבילת לידה מתאימה

- 07-06-2010

האם גם אתם ממתינים בהתרגשות להולדת תינוקכם? מזל טוב! אם כבר הגעתם לשלב בו אתם עורכים סקר מחירים והשוואות בין חברות של מתנות לידה ומוצרי תינוקות, בודאי ראיתם שכל מקום מציע חבילת לידה משלו, במחירים שונים כאשר מרבית חבילות הלידה כוללות את אותם המוצרים פחות או יותר. במאמר זה נסייע לכם להבין ממה מורכבת חבילת לידה וכיצד לבחור את המתאימה מבחינת עלות כספית ומבחינת ההתאמה לצרכיכם ולצרכיו של יורש העצר שבדרך.  גם לאלו שמעוניינים לרכוש להורים החדשים מתנת לידה

 

מרכיביה של חבילת לידה

על אף שתוכנה של החבילה משתנה מחנות לחנות, ניתן לראות כי במרבית החבילות יש כמה מרכיבים בסיסיים: מיטת תינוק ושידת החתלה, מזרון למיטה, עגלה (לרוב טיולון שמתאים רק לתינוקות מגיל חצי שנה), אמבטיה עם חצובה, תכשירי טיפול רפואי לתינוק, חיתולי בד (טטרה), 3 גופיות ומכנסונים, בקבוק ומוצץ, שמיכה לתינוק נעמה ומחממת.

 

חבילת לידה נראית מושכת ואטרקטיבית למדי, ולרוב מוצעת במחירים נמוכים. עם זאת, יש לבדוק היטב את מה שמקבלים בחבילה מאחר ואולי תרצו לשדרג או לשנות חלק מהחבילה וזה כבר יוסיף למחיר לעתים בצורה רבה. למשל אין טעם לרכוש טיולון אלא עגלה המתאימה לתינוקות מגיל 0 (עם אמבטיה) ועל כן אולי תרצו לשדרג ולרכוש עגלה מתקדמת יותר. לעתים גם הריהוט המוצע אינו מוצא חן ומעוניינים לשדרג. על כל פנים, חשוב לבדוק היטב ולראות פיזית את תוכנה של חבילת הלידה כדי לשקול ולהחליט האם היא אכן רלוונטית לצרכים שלכם.

 

האם כדאי לשדרג?

יש לזכור כי השיקול הראשון, עוד טרם בחינת התקציב העומד לרשותכם, הוא הבנה כי יש שני דברים עליהם לא מתפשרים: על בטיחות ובריאות התינוק שלכם. מסיבה זו, יש לבדוק כי קודם כל מרכיבי החבילה עומדים כולם בתקנים של מכון התקנים הישראלי (תקנים עולמיים טובים גם הם, אך אין לוותר על תו התקן הישראלי) וכי הם מתאימים לתינוק שלכם. באם מתעורר חשש, ניתן בהחלט לבחון שדרוג חבילת לידה בהתאם. יש לזכור גם כי חלק מהמוצרים המוצעים לכם בחנות אינם הכרחיים, וכי פריט איכותי במחיר זול יותר יהיה טוב באותה המידה. על כן, גם אם מראים לכם מזרון למיטת התינוק שהוא אכן סמל ומופת לטכנולוגיה מתקדמת והוא כבר מגיע עם מוניטור מובנה בתוכו, זכרו שמזרון נושם איכותי הוא בהחלט טוב מאוד ולעתים מחיר מזרון כזה ומחיר מוניטור עדיין יוצא זול מאוד בהשוואה למחיר אותו מזרון יוקרתי, ושילוב זה מספק הן מצע בריא ונוח לתינוק והן מוניטור לשקט הנפשי שלכם.

 

לסיכום

חבילת הלידה עשויה לבלבל לעתים, במיוחד הורים טריים שזו להם הפעם הראשונה. אנו ממליצים בחום כי תתייעצו עם בני משפחה, עם חברים ועם כל אדם קרוב בעל ניסיון טרם הבחירה ורשמו בפניכם טיפים והמלצות. לעתים תגלו כי מוצרים רבים אינם בשימוש כלל, ויש מוצרים שיותר חשוב לקנות ושאינם מופיעים באותה חבילת לידה. אנו מאחלים לכם לידה קלה ובהצלחה!

 

אם אתם אלו שהולכים לרכוש את החבילה, זכרו כי מתנה ליולדת, הוא משהו רגיש, ז"א לפעמים הטעם שלכם לא תואם את הטעם של ההורים הטריים, נסו להתייעץ ולהבין איזו מתנת לידה הם ישמחו לקבל מכם.