לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום לוח עסקים ברטרים יזמות השקעות דרושים ופורום
הטבות לתושבי הדרום | עסקים למכירה | ציוד למכירה | מחפש שותף | מחפש להשקיע | מחפש משקיע | סטוקים | לוח דרושים | אינדקס עסקים

כיצד בוחרים הורים טריים מתנות לידה ומוצרי תינוקות

- 30-05-2010

הוריים טריים שזה להם התינוק הראשון עומדים בפני החלטה לא פשוטה בפעם הראשונה בה הם נדרשים לקנות את המוצרים ללידת התינוק. חוסר הניסיון וההבנה של מה בדיוק הולך להיות או לקרות עשוי להלחיץ את ההורים ולא אחת כשהם מגיעים לרכוש מוצרי תינוקות בפעם הראשונה הם נתקלים בעיקר במוכרים המנסים למכור להם מוצרים שהם לא בהכרח זקוקים להם. כיצד אם כן ניתן לעשות סדר ולרכוש רק מוצרים בהם יש צורך עם לידת התינוק?

 

מוצרי תינוקות בסיסיים

חשוב להגדיר קודם כל את מוצרי תינוקות הבסיסיים בהם יש צורך, כאשר יש לזכור דבר נוסף: לאחר הלידה ההורים הטריים מקבלים מתנות לידה רבות מחברים וקרובי משפחה, ולרוב מתנות אלו יכללו צעצועים, בגדים וחליפות לתינוקות ולעתים אף סטי מצעים למיטת התינוק. על כן, למרות שבגדים ומצעים לתינוק חשובים, כדאי שלא לרכוש כמות גדולה מהם טרם הלידה. מבחינת ציוד בסיסי, מדובר במיטת תינוק, שידת החתלה, עגלה המתאימה לתינוקות שזה עתה נולדו, סל קל ופריטים נוספים כמו אמבטיה לתינוק עם חצובה, מזרן למיטת התינוק ומוצרי תינוקות לטיפול ראשוני: שמפו וסבון עדינים, מספריים ואלכוהול, משחה לתפרחת חיתולים, בקבוק ומוצצים, וכמובן חיתולי טטרה ובייביסנס.

 

מוצרים אלו הם הבסיס של מוצרי התינוקות להם נזקקים הורים טריים, וכל שאר הדברים הם תוספות שלעתים יש בהן צורך ולעתים לא. חשוב לעשות את השיקולים הכלכליים אך חשוב לא פחות לבחור במוצרים איכותיים העומדים בתקני איכות ובטיחות של מכון התקנים הישראלי. לכן, אם אתם מתכוונים לרכוש מתנה ליולדת הטריה ואתם גם הורים, נסו לחשוב מהכיוון הפרקטי, מה אתם הייתם רוצים לקבל כמתנת לידה?

 

האם מתנת לידה יקרה היא בהכרח איכותית יותר?

שאלה זו מטרידה רבות את ההורים הטריים, המוצאים עצמם מוצפים בפריטים שונים בחנויות, כאשר פריטים יקרים במיוחד מובטחים להיות איכותיים ובטיחותיים יותר לתינוק. כמו בכל תחום, גם בתחום מוצרי תינוקות קיימת תחרות בין חברות רבות, ולמשל עגלות קשה לבחור מעומס ההיצע הקיים. יש עגלות יוקרתיות שעולות למעלה מ- 4000 ₪, ויש עגלות העולות 1500 ₪. האם בהכרח היקר הוא הטוב יותר? התשובה היא לא תמיד. חשוב קודם כל לקנות את מה שבאמת צריכים ומה שמתאים לכם, ולא מה שיקר ואיכותי יותר. החשוב בעגלה היא שתהיה נוחה לתינוק, נוחה להורים לתפעול, בטיחותית ועומדת בתקנים. וגם אם העגלה הזו אינה מהעגלות היקרות – זה בהחלט בסדר ואין צורך להרגיש "ייסורי מצפון".

 

יש לזכור גם כי עגלה משמשת אתכם רק לתקופה מוגבלת מאוד, ועל כן אלא אם אתם מתכננים לשמור את העגלה לילד הבא או להעביר לתינוק אחר במשפחה – באמת שאין צורך בהשקעה כספית מוגזמת.

דוגמת העגלות תקפה לכל סוג של מוצר – מיטה, שידה או סל קל – ומומלץ שלא לתת למוצרים נוצצים ומתוחכמים לבלבל אתכם ולגרום לכם להוצאה כספית גדולה שלא לצורך. החשוב ביותר שעליו אין להתפשר – מוצר בטיחותי ותקני המאושר על ידי מכון התקנים. בטיחות ובריאות התינוק החדש שלכם קודמת לכל.

 

שיהיה במזל טובו ובהצלחה!